عنوان دوره: دوره مکالمه خردسالان 5 تا 7 سال (PRE)

هدف این دوره تقویت هر چهار مهارت اصلی:

مهارت گفتاری Speaking

مهارت شنیداری Listening

مهارت خواندن و درک مطلب Reading and Comprehension

مهارت نوشتاری Writing

و هر سه مهارت غیر اصلی  می باشد:

دایره ی لغات Vocabulary

دستور زبان و گرامر Grammar

تلفظ و لهجه Pronunciation and Accent

این دوره شامل 16ترم آموزشی می باشد.

منابع اصلی تدریس در این سطوح:

سری کتاب های First Friends

سری کتاب های Big Fun

سری کتاب های Pockets

برای توضیحات بیشتردر رابطه با منابع اصلی کلیک کنید:

کتاب های آموزشی First Friends

کتاب های آموزشی First Friends، دوره سه سطحی برای زبان آموزان مبتدی و نونهال است که یادگیری زبان انگلیسی و الفبای لاتین را به تجربه ای سرگرم کننده و لذت بخش تبدیل می کند.

کتاب های (First Friends (American English ساختار قوی، منسجم و مشخصی دارند که باعث می شوند مدرسان به راحتی تدریس کنند، زبان آموزان به راحتی یاد بگیرند، محیط، فضای کلاس و روش های آموزش و یادگیری دوستانه، صمیمی و سرگرم کننده باشند.

با کمک آهنگ ها، بازی ها و داستان ها، زبان آموزان کودک می توانند خیلی زود و با اعتماد به نفس کافی در زندگی روزمره از زبان انگلیسی استفاده کنند و الفبای لاتین را بفهمند.  

این مجموعه کتاب ها توسط «سوزان یانوتزی» (Susan Iannuzzi) تالیف و نگاشته شده است. در بسته آموزشی این کتاب ها انواع منابع چاپی و دیجیتالی موجود است که باعث می شود پکیج کاملی برای زبان آموز و مدرس فراهم شود. در این پکیج DVD، ابزار تدریس در کلاس، کارت های تصویری و کتاب های زبان آموز، کتاب کار و کتاب مدرس وجود دارد. یکی از مزیت های این مجموعه این است که کتاب مدرس به جز زبان انگلیسی به چند زبان (ژاپنی، کره ای، چینی سنتی) دیگر هم در دسترس است. وبسایت این مجموعه هم با دارا بودن راهنمای والدین به زبان انگلیسی و زبان مبدا (زبان بومی هر کشوری) گزینه بسیار خوبی برای والدین است تا بتوانند در روند یادگیری زبان به کودکانشان کمک کنند.

مزایای مجموعه  کتاب های First Friends

آموزش الفبا – پیش نگارش (pre-writing) و تمرین حروف و اعداد تا آموزش نگارش جملات کوتاه

آموزش صداها – ایده آل برای مهارت های شناخت و نوشتن حروف

آموزش ارزش ها – انگلیسی روزمره از طریق ارزش های مهم اجتماعی مثل یادگیری به اشتراک گذاشتن چیزی با کسی آموزش داده می شود.

آموزش مهارت های  تفکر نقادانه – تمرکز فعالیت ها روی ارتباطات و الگوها برای تقویت مهارت های تفکر

آموزش یادگیری  یکپارچه محتوا و زبان – یادگیری زبان انگلیسی از طریق هنر، ریاضی و علوم

آموزش و سرگرمی – پروژه های ساخت کاردستی، پازل، تصاویر، بینش های زندگی واقعی، آهنگ های مخصوص کودکان با روش TPR (مخفف Total Physical Response، روش تدریس زبان دوم بر پایه گوش کردن، نگاه کردن و تقلید کردن)

آموزش صداها

کتاب آموزشی First Friends سطح 1: الفبا و اسم حروف (حروف کوچک و بزرگ)

کتاب آموزشی First Friends سطح 2: صداهای ابتدایی (2 تا 3 صدا در هر درس)

کتاب آموزشی First Friends سطح 3: کلمات با الگوی CVC (صامت مصوت صامت مثل dog)، دو نگاره (ترکیب دو صدا که به عنوان یک صدا تلفظ می شوند) و مصوت های کوتاه

کتاب های آموزشی Big Fun

مجموعه Big Fun یک مجموعه سه سطحی به همراه یک کتاب تمرین الفبا می باشد. این مجموعه با استفاده از تصاویر ساده وجذاب، زبان را به سادگی به کودکان نمایش می‌دهد. هر یک از سطوح این مجموعه شامل کتاب داتش آموز، کتاب تمرین، کتاب معلم، نرم افزار، فایل های صوتی و فایل های تصویری می باشد که می تواند مبنع کاملی برای کودکان سنین پایین باشد. Big Fun که از انتشارات Person منتشر شده است می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای آموزش خردسالان باشد.

کتاب های آموزشی Pockets

اگر می خواهید کلاس زبان انگلیسی شاد و مولدی داشته باشید، از ویرایش دوم مجموعه کتاب های Pockets استفاده کنید! این کتاب مشهور در سه سطح ارائه شده و برای کودکان سن سه تا پنج سال تالیف و نگاشته شده است که مطالعه و استفاده از آن بسیار آسان است. این مجموعه روش تدریس پنج مرحله ای دارد که یادگیری زبان و تقویت مهارت ها را به همراه دارد.

این مجموعه کتاب ها توسط «ماریو هررا» (Mario Herrera) و «باربارا هوجل» (Barbara Hojel) تالیف شده است. «ماریو هررا» 25 است که مدرس زبان انگلیسی است و به زبان آموزان از مقطع ابتدایی یا بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه زبان انگلیسی تدریس کرده است. او سال ها روی روش هایی تحقیق کرده است تا بتواند به زبان آموزان خارجی و کسانی که زبان مادری آن ها انگلیسی نیست بهتر و موثرتر تدریس کند. «باربارا هوجل» فارغ التحصیل رشته کارشناسی ارشد آموزش از دانشگاه «جان هاپکینز» (John Hapkins University) است و سابقه 34 ساله در تدریس زبان به زبان آموزان کودک و تربیت مدرس دارد.

منابع کمک آموزشی در این سطوح
1.   کتاب مطالب تکمیلی به همراه DVD : این کتاب توسط آموزشگاه گردآوری شده است. این کتاب شامل سوره های قرآن برای هر ترم، سوالات مرتبط به هر ترم و جدول تکالیف برای ارتباط با اولیا می باشد.Sofara Supplementary Book + DVD
فلش کارت های مرتبط به هر ترمFlashcards
جزوه ی کمکی فیلم های مربوطهVideo Guides  
جزوه ی آهنگ های مرتبط به هرترم به همراه DVDSongs + DVD  
DVD مجیک انگلیش 1 و 2 DVD Magic English1&2
فیلم های انیمیشن کمکی مخصوص هر ترمAnimated Films